Każda pora roku niesie ze sobą indywidualną paletę barw. Jesienią i zimną chętniej sięgamy po ciemniejszy makijaż czy zakładamy bardziej stonowane kolory. Bardzo często nawet jeśli trzymamy się jednego bazowego koloru włosów, jesienią nachodzi nas ochota na przyciemnienie włosów.

Wiosna i lato to zazwyczaj najlepszy czas na eksperymenty z włosami. Wiele osób decyduje się na rozjaśnianie całości włosów, lub dodaje słoneczne pasemka. Wiemy już, że róż króluje w tym sezonie w makijażu- jednak może warto pójść o krok dalej i zaszaleć z tym kolorem również na głowie? Sprawdźcie jakie propozycje szykuje dla nas wiosna i lato!

Nieśmiertelny blond

Nie możliwe było by zrobienie zestawienia modnych wiosenno-letnich kolorów bez blondu. Nawet jeśli zimą skusiłyście się na bardzo modne czekoladowe brązy, bardzo możliwe że myślicie już nad przejściem do blondu. Coś jest w pierwszych słonecznych dniach, że czujemy potrzebę posiadania tego ciepła i jasności bliżej siebie.

Najmodniejszym odcieniem blondu jest w tym sezonie naturalny blond. Nie ma co się dziwić, w końcu także w makijażu stawiamy na naturalność. Jeśli macie szczęście i natura obdarzyła was jasnymi pasmami, może warto pomyśleć o zapuszczeniu włosów, lub powrót do korzeni. Jeśli zaś wolicie polegać na fryzjerach, na pewno wyczarują wam przepiękny, naturalnie wyglądający kolor.

Rude jest piękne

Naturalnie rude włosy zachwycają już od tysiącleci. Ten niezwykle niepopularny w Polsce kolor docenia coraz więcej osób, z chęcią sięgających po ognistą farbę. Warto jednak zwrócić uwagę, aby nie wybrać zbyt pomarańczowego lub czerwonego odcienia. Najlepiej i najnaturalniej prezentują się odcienie miedzi i cynamonu.

Jeśli zależy nam na jak najbardziej naturalnym odcieniu, warto pomyśleć o użyciu henny. Nawet na jasnobrązowych włosach powinna dać naturalnie rudy poblask. Należy jednak pamiętać o tym, że jeśli planujemy rozjaśniać włosy za jakiś czas- koniecznie wybierzcie czystą, dobrej jakości hennę. Inaczej podczas rozjaśniania możemy spodziewać się bardzo nieatrakcyjnych odcieni zieleni.