Nawet jeśli macie swój ulubiony flakon, tych jedynych idealnych perfum, zapewnie zauważacie, że niestety nie pasują one cały rok. Podczas zimowych miesięcy chętniej otulamy się mocniejszymi i cięższymi zapachami. Gdy pogoda zmienia się jednak na ciepłą, z chęcią wybieramy lżejsze, kwiatowe i słodsze zapachy.

W związku z tym przygotowaliśmy listę wiosennych propozycji. Każdy woli inne wonie i poczucie jaki dają konkretne zapachy, dlatego też przygotowana lista jest dość różnorodna.

Kwiatowe i kultowe

Pierwszą propozycją jest odświeżony, nowy zapach od Lancôme. La Vie Est Belle Soleil Cristal to esencja kwiatów zamknięta w przepięknym flakoniku. Jest zdecydowanie wiosenny, delikatny i jednocześnie nie za słodki.

W nutach głowy poczujemy czerwony pieprz, bergamotkę i mandarynkę. Następnie nuty serca reprezentuje bukiet kwiatów: pomarańczy, jaśminu oraz ylang-ylang. Bazą perfum jest wanilia, irys oraz paczula.

Orientalne i nieoczywiste

Dla miłośniczek kwiatowych, lecz niezbyt słodkich zapachów Olympéa Blossom od Paco Rabanne będzie idealnym wyborem. Są to bowiem perfumy łączące w sobie ciepło i słodycz owoców i bukietu kwiatów, podkręcony jednak przyprawami. Zapach jest intrygujący i zdecydowanie zwracający uwagę.

W nutach głowy znalazła się róża, gruszka oraz pieprz. Nuty serca to przepiękne połączenia wanilii i drewna. Bazą perfum jest piżmo.

Zmysłowy i uniwersalny

Ostatni na naszej liście znalazły się nowiusieńkie perfumy od Toma Forda. Private BlendTuberéuse Nue to niezwykle pociągający i intrygujący zapach. Jest to druga pieprzowa propozycja, jednak ten zapach jest zdecydowanie mniej kwiatowy. Zarówno flakon jak i zapach jest na tyle uniwersalny, że bez problemu sprawdzi się zarówno dla kobiet i dla mężczyzn. Jest to również idealny przykład na to, że prostota jest bardzo często najlepszym wyborem.

W nucie głowy poczujemy tuberozę, w sercu zaś pieprz. Bazą perfum jest zamsz.