Rozładowany telefon to zmora nowoczesnego człowieka. Jesteśmy w końcu zawsze w zasięgu naszych telefonów, najczęściej cały czas ich używamy. Niestety wraz z częstym używaniem smartfona- spada także procent jego baterii, a z czasem i jej żywotność. Jakie są więc sposoby poza ciągłym noszeniem naładowanego powerbenka aby bateria w telefonie starczała na dłużej?

Jak ładować baterię?

W kwestii ładowania baterii narosło już wiele mitów i przez to nie do końca wiadomo już, która teoria jest słuszna. Wiele osób wciąż uważa, że baterię najlepiej rozładować do końca i dopiero naładować do 100%. Niestety, zasada ta była aktualna jeszcze kilka generacji telefonów wstecz. Taki sposób ładowania baterii sprawdzał się idealnie w przypadku baterii kadmowych, w nowych telefonach jednak używane są już ogniwa litowo-jonowe.

Baterie nowej generacji są przystosowane do częstszego i krótszego ładowania. Najlepiej więc nie czekać do 1% aby podłączyć telefon do ładowania. Tak naprawdę już przy pierwszym powiadomieniu o małym procencie baterii- zazwyczaj w okolicy 20% warto odłożyć telefon i pozwolić mu na szybkie podładowanie baterii.

Co więcej nie koniecznie trzeba ładować telefon do pełnego 100%. Optymalnie powinniśmy lądować nasze telefony do poziomy 80-90% pojemności baterii. Jest to bardzo dobry sposób zaoszczędzimy czas, nie będzie nas kusić, żeby z telefonu korzystać oraz przede wszystkim przedłużymy żywotność baterii.