Chałupy, Świnoujście, Łeba – to trzy najpopularniejsze polskie miejscowości. Znajdziemy w nich więc świetną wakacyjną infrastrukturę zapewniającą atrakcje i różnorodne posiłki. Jednocześnie trzeba się liczyć z tłumami turystów, co może być dość uciążliwe szczególnie jeśli zależy nam na spokojnym odpoczynku od zgiełku miasta.

Są jednak miejscowości, które jeszcze zachowały swój lokalny urok i spokój. Jeśli waszym priorytetem urlopowym jest odpoczynek nad morzem w spokoju, koniecznie zerknijcie na naszą listę najspokojniejszych miejscowości wakacyjnych nad polskim morzem.

Bobolin

Bobolin jest niewielką miejscowością, która jest idealna dla osób kochających spacery po plaży. Znajdziemy tu wiele opcji noclegów, świeże powietrze oraz przede wszystkim prawie pustą szeroką plażę.

Jeśli jednak zatęskni się Wam za większymi miastami, bez problemu dostaniecie się szybko zarówno do Dąbek oraz Darłowa. Jeśli chcecie mieć dobrą wymówkę do wycieczki rowerowej- do obu tych miast bez problemu dotrzecie wygodną trasą rowerową lub pieszo.

Gąski

Gąski położone są na wybrzeżu koszalińskim- najbliższe większe miasta to Kołobrzeg i Mielna. Jednak sama miejscowość potrafi zapewnić wszystkie najpotrzebniejsze funkcje. Oprócz wygodnych miejsc noclegowych znajdziemy tu przede wszystkim spokój i dużo ciszy. Dla osób spragnionych zwiedzania polecamy przepiękną zabytkową latarnie morską z 1878 roku!

Łazy

Łazy są niezwykle przyjazną miejscowością dla osób korzystających z wszelkiego rodzaju wózków. Dzięki przepięknemu tarasowi widokowemu na plaży, każdy może podziwiać widoki i cieszyć się świeżym morskim powietrzem. Jeśli jednak zechcecie zejść na plażę- dostępny jest specjalnie przystosowany zjazd dla niepełnosprawnych.