Polska obfituje w przepiękne i spokojne miejsca idealne do relaksujących wakacji. Trzy niezwykle malownicze miejscowości przedstawialiśmy już w pierwszym zestawieniu wakacyjnych kurortów. Teraz czas na ciąg dalszy niezwykle malowniczych i spokojnych polskich kurortów.

Kąty Rybackie

Kąty Rybackie to miejscowość z niezwykłą historią i tradycjami. Jak sugeruje nazwa, niegdyś była to wioska rybacka- dziś mieszkańcy utrzymują się głównie z turystyki.

A turyści z całą pewnością nie mogą narzekać tu na brak różnorodnych atrakcji. Miłośników statków na pewno ucieszy możliwość rejsu po Zalewie Wiślanym. Dodatkowo warto odwiedzić także Muzeum Zalewu Wiślanego, gdzie zgromadzono wiele ciekawych eksponatów związanych z pracą rybaków i historią miejscowości.

Łazy

Jest to kolejna niewielka miejscowość wyposażona w taras widokowy na plaży. Zejście na plażę jest przystosowane dla wózków inwalidzkich, sprawdzi się ono także dla rodziców z maluchami podróżującymi w wózkach.

Ogromną zaletą Łazów jest przede wszystkim idealne położenie. Z jednej strony znajdziemy idealny dostęp do Morza Bałtyckiego, z drugiej zaś Jezioro Jamno oraz Jezioro Bukowo. Jest to więc idealne miejsce dla miłośników wody- tej stojącej w jeziorze, lub wiecznie żywego morza.

Dzięki dostępności morza oraz jezior miejscowość proponuje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Od sportów wodnych aż po łowienie ryb czy po prostu leniwy odpoczynek z książką- w Łazach wszystko jest możliwe.