Kapelusz lub czapka to nieodłączny element letniej kreacji. W ciągu dnia chroni przed szkodliwymi promieniami słonecznymi- nie tylko twarz lecz także włosy. Poniżej przedstawiamy listę trendów w nakryciach na głowę na sezon wiosna-lato 2022.

Powrót do początku millenium

Jeśli pamiętacie modę z końca lat 90. i początku millenium z całą pewnością zauważyliście powrót charakterystycznych kapeluszy Bucket hat. Swego czasu nazywane były także kapeluszami rybackimi lub nocnikami- ze względu na swój specyficzny wygląd.

Co ciekawe bucket haty powróciły do łask niezależnie od sezonu. Latem warto postawić na płócienne i materiałowe modele. Jesienią i zimą świetnym wyborem będą cieplejsze modele, jak niezwykle popularne futerkowe kapelusze.

Klasyczna czapka z daszkiem

Chyba każdy ma w domu chociaż jedną zwykłą czapkę z daszkiem. W tym sezonie jest to jedno z najbardziej stylowych nakryć głowy. Czapki z daszkiem zawitały nawet na wybiegi takich domów mody jak Versace, Burbrtty czy Courreges.

Najbardziej popularne są jednokolorowe modele, na których wyszyte jest jednolite logo. Dzięki tej prostocie dopadek ten pasuje do praktycznie każdej stylizacji. Dodatkowo idealnie chroni zarówno przed uporczywym słońcem jak i wiatrem.

Kolejny „blast from the past”

Ponownie cofamy się do mody z początków millennium- lub jak teraz nazywamy tą epokę- Y2K. Na wybiegi i do codziennych stylizacji powracają bowiem daszki. Jest to rozwiązanie wyjątkowo przydatne jeśli zależy nam przede wszystkim na ochronie przed świecącym słońcem.

Prekursorem ponownego promowania daszków jest oczywiście najnowsza kolekcja domu mody Lacoste. W ich wykonaniu połączona jest oczywiście z ich klasyczną koszulką polo. W takim zestawieniu jesteście gotowi iść zarówno na spacer po słonecznym bulwarze jak i na mecz polo.