Na rynku od kilku lat pojawiają się coraz to nowsze nowinki kosmetyczne z Azji. Szczególnie firmy Południowo Koreańskie cieszą się ogromnym sukcesem w Europie w tym oczywiście w Polsce. Oprócz klasycznych już maseczek w płachcie kosmetykiem, który szturmem podbił rynki na całym świecie są kremy BB. Wraz za nimi zaczęły pojawiać się również kremy CC.

Co kryje się pod tymi oznaczeniami i czym właściwie się one od siebie różnią?

Kremy BB

Jak w przypadku każdego kosmetyku, warto przed zakupem pomyśleć o tym jakie są właściwie potrzeby naszej cery. Wiedząc czego oczekujemy od kosmetyku oraz jakie działanie jest dla nas najważniejsze o wiele łatwiej będzie nam podjąć trafioną decyzję.

Tajemnicze literki BB w nazwie kremu oznaczają w zależności od wersji Blemish Balm albo Beauty Balm. Pewne jest, że chodziło podkreślenie że jest to kosmetyk upiększający oraz jednocześnie odżywiania. Dobry krem BB będzie więc idealnym połączeniem produktu pielęgnacyjnego oraz delikatnego podkładu. Charakterystyczna dla tego kosmetyku jest niewielka gama kolorów, bardzo często jest to odcień bardzo jasny, średni oraz ciemniejszy. Wszystko dlatego, że kremy BB nie zapewniają mocnego krycia jak w przypadku podkładów, lecz wtapiają się z naturalnym kolorem cery.

Różnice i podobieństwa

Zarówno kremy BB jak i CC są lżejsze w kryciu niż standardowy podkład. Dodatkowo w obu zazwyczaj znajdziemy filtr SPF oraz dodatkowe właściwości pielęgnujące. W zależności od kremu znajdziemy w nim składniki nawilżające, regulujące sebum lub wpływające na redukcję zaczerwienienia lub wzmacniające naczynka.

Krem CC- czyli Color Control and Care lub Color Correct są nieco bardziej kryjące niż kremy BB. Wciąż zawierają wiele właściwości odżywczych i mogą zastępować krem na dzień. Jeśli kremy BB mają za zadanie wyrównanie kolorytu cery oraz jej naturalny o zdrowy wygląd. Kremy CC sprawiają wszystkie te funkcje plus rolę korektora. Świetnie sprawdzą się więc przy bardziej wymagającej cerze. Kremy CC będą idealne dla posiadaczek cery podrażnionej, naczynkowej lub skłonnej do przebarwień.