Sezon jesienny i zimowy niosą ze sobą niższe temperatury i bardziej pochmurną pogodę, w związku z czym musimy również zadbać o adekwatny ubiór, aby czuć się komfortowo i nie ryzykować przeziębienia. Dlaczego, pomimo stosunkowo łagodnych zim, kurtka zimowa to podstawa w każdej szafie? Jak wybrać najlepszą opcję dla siebie i na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jaka długość kurtki zapewni nam najlepszą ochronę przed chłodem?

1. Kurtka zimowa – dlaczego jest niezbędna w naszej szafie?

2. Kurtki zimowe damskie – jak wybrać dobrą opcję na chłodne dni?

3. Damska odzież zimowa – jakie warunki powinny spełniać ubrania na chłodny sezon?

Kurtka zimowa – dlaczego jest niezbędna w naszej szafie?

Kurtka zimowa damska to absolutny must have w każdej garderobie. Wprawdzie większość naszej zimy nie jest przesadnie chłodna i zwykle poradzimy sobie w porządniejszym płaszczu czy kurtce jesiennej, jednak powinniśmy zawsze mieć opcję do wyboru na wypadek pojawienia się mrozu. To, czy wybierzemy kurtki pikowane, puchowe, czy materiałowe zależy od naszych własnych preferencji, jednak powinniśmy upewnić się, że będzie to produkt trwały, wytrzymały i – przede wszystkim – ciepły. Dzięki obecności zimowej kurtki z powodzeniem unikniemy przeziębienia, szczególnie w bardzo chłodne dni.

Kurtki zimowe damskie – jak wybrać dobrą opcję na chłodne dni?

Kurtki zimowe damskie powinny nie tylko być ładne, ale przede wszystkim spełniać swoją funkcję. Warto wybrać model sięgający nam poniżej linii pośladków – dzięki temu będziemy mieć pewność, że zarówno nasze plecy, jak i brzuch będą schowane pod materiałem przy każdym ruchu i zmniejszymy ryzyko przeziębienia nerek czy też innych narządów wewnętrznych. Dobrym wyjściem na bardzo mroźne dni jest kurtka puchowa, ponieważ zapewnia dodatkową warstwę izolacji. Obecnie możemy kupić wersję ze sztucznym pierzem, w związku z czym nie musimy martwić się o etyczność takiego rozwiązania. Wybierając kurtkę na zimę dobrze też zadbać o to, by była na nas trochę luźna. Dzięki temu łatwo zmieścimy pod nią dodatkowe swetry damskie wyprzedaż, kamizelka czy bluza.

Damska odzież zimowa – jakie warunki powinny spełniać ubrania na chłodny sezon?

Dobrym wyborem przejściowym może być także kamizelka puchowa damska, którą z powodzeniem założymy na przykład na grubszą bluzę. Pamiętajmy jednak, że nie jest to najlepsze wyjście na mróz. Zimowe kurtki damskie powinny zapewnić nam komfort cieplny, dobrą izolację od chłodu, ale też powinny umożliwić oddanie nadmiaru wilgoci, aby nie powodowały nadmiernego pocenia się.