W języku polskim nie bez powodu od dawna funkcjonuje powiedzenie „Jak Cię widzą, jak Cię piszą”. Ubiór ma ogromne znaczenie w kontaktach międzyludzkich. Determinuje to, w jaki sposób odbierają nas inne osoby. Nierzadko ma także znaczenie, w jaki sposób traktują. Nic więc dziwnego, że wielu chce znaleźć swój styl ubierania się, w którym nie tylko będzie dobrze wyglądać, ale także odpowiednio się prezentować. Jeśli Ty również się nad tym zastanawiasz, ten artykuł Ci w tym pomoże.

Kilka kroków, które pomogą Ci odnaleźć swój styl ubierania się

Poszukiwanie własnego stylu nie tylko nie jest prostym zadaniem, ale także wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Może Ci to zająć nawet kilka miesięcy, dlatego nie zniechęcaj się, jeśli nie zobaczysz od razu oczekiwanych efektów. Od czego zacząć? Przede wszystkim od przyjrzenia się własnej szafie. W tym celu wyciągnij wszystkie swoje ubrania oraz dokładnie je przejrzyj. Z powrotem do garderoby włóż tylko te, które w dalszym ciągu Ci się podobają oraz nadal w nich chodzisz. Pozostałe oddaj organizacji charytatywnej, wrzuć do odpowiednio oznaczonego kontenera lub sprzedaj na popularnych portalach aukcyjnych. Dzięki temu zrobisz w swojej szafie miejsce dla nowych ubrań.

Kolejnym krokiem w poszukiwaniu własnego stylu ubierania się powinno być zaczerpnięcie inspiracji. Choć podświadomie prawdopodobnie czujesz, co Ci się podoba, to być może nie masz jeszcze planu na konkretne stylizacje. Przegląd popularnych magazynów modowych, rozpoznawalnych kont influencerek w social mediach czy blogów pomoże Ci je znaleźć. Zapisz je sobie w osobnym folderze na komputerze. Dzięki temu na pewno nie zginą.

Kiedy już wiesz, jak chcesz wyglądać, czas zaplanować zakupy. W tym celu stwórz listę rzeczy, których potrzebujesz. Bezwzględnie zrób, to zanim wybierzesz się do sklepu, aby nie skończyć z sukienkami czy topami, które kompletnie nie pasują do Twojej szafy. Jeśli jeszcze nie masz dużego doświadczenia w komponowaniu garderoby, skup się głównie na ubraniach o klasycznym kroju lub barwie.

Masz gotową listę? Czas wybrać się na zakupy! Możesz zrobić je stacjonarnie lub online. Ten drugi sposób często jest wygodniejszy, ponieważ umożliwia szybsze skompletowanie garderoby. W tym celu wybierz sklep, który ma szeroki asortyment, np. Forpro.pl. Umożliwi on sprawne zrobienie zakupów, dzięki czemu unikniesz impulsywnego nabycia czegoś, co nie jest Ci potrzebne.

Czego nie robić, szukając swojego stylu ubierania się?

Podczas szukania własnego stylu będzie na Ciebie czekać wiele pułapek. Jeśli nie chcesz ponownie skończyć z garderobą, w której nic do siebie nie pasuje, unikaj tych rzeczy. Przede wszystkim zapomnij o impulsywnych zakupach. Ustal sama ze sobą, że nabywasz tylko te ubrania, które znalazły się na liście. Zrezygnuj z wszystkich innych, nawet jeśli będą one najpiękniejsze na świecie.

Nie kupuj także ubrań niedopasowanych do swojej sylwetki. Co to oznacza w praktyce? Być może podczas procesu poszukiwania własnego stylu natkniesz się na przepiękną stylizację w Internecie. Po przymierzeniu danej sukienki czy bluzki okaże się, że choć jest to rzeczywiście piękny fason, to zupełnie do Ciebie nie pasuje. W takiej sytuacji bez wyrzutów sumienia zrezygnuj z zakupu.

A co najważniejsze… nie krytykuj siebie! Pozwól sobie na błędy. Poszukiwanie własnego stylu nie jest proste i z pewnością pomimo starań nie raz w Twojej szafie znajdzie się coś, w czym jednak nie wyglądasz tak dobrze, jakbyś tego chciała. Wiedz, że jest to zupełnie normalne i nie poddawaj się!