Monachium

Monachium słynie obecnie głównie z dwóch rzeczy: Oktoberfestu oraz piłkarskiego klubu Bayern Monachium. Jednak poza świętem piwa i rozrywką sportową w stolicy Bawarii znajduje się także wiele przepięknych historycznych budynków.

Centralnym punktem miasta jest Marienplatz, to właśnie tutaj znajdziemy najwięcej zabytków. Zarówno miłośnicy stylu gotyckiego jak i barokowego znajdą tu wiele przepięknych kościołów do podziwiania. Warto także zarezerwować sobie czas na wycieczkę po ciekawych ekspozycjach muzeów sztuki.

Jeśli zmęczy Was zwiedzanie zabytków, jeden z parków miejskich stanowi idealne miejsce do do odpoczynku i naładowania baterii. Szczególną uwagę warto poświęcić założonemu w 1788 roku Ogrodowi Angielskiemu, który szczyci się tytuł największego na świecie śródmiejskiego parku miejskiego.

Berlin

Berlin jest największym miastem Niemiec oraz stolicą kraju. Jest także najliczniej zaludnionym miastem Unii Europejskiej. Jest to także miejsce niezwykle popularne wśród turystów. Najczęściej odwiedzane miejsca w Berline znajdują się na szlaku Muru Berlińskiego, który rozciąga się na aż 160 km. Jednak sama trasa znajdująca się w mieście liczy około 50 km.

Oprócz budynków związanych z historią Niemiec w Berlinie znajduje się wiele instytucji kulturalnych. Znajdziemy tu między innymi cztery opery, siedem orkiestr symfonicznych, pięć chórów oraz pięć klubów nocnych.