Nie zawsze możemy pozwolić sobie na pełne dwa tygodnie wakacji. Czasem bywa też tak, że zaplanowany dłuższy urlop jest dopiero kilka miesięcy przed nami. Niezależnie w jakiej jesteście teraz sytuacji, zawsze warto poświęcić chociaż weekend na szybki wypad za miasto. Taki nawet dwudniowy wypoczynek idealnie pomoże naładować Wam baterie i zdecydowanie poprawi humor.

Poniżej przedstawiamy listę miejsc, które warto odwiedzić niezależnie od pory roku. Zawsze znajdą się tu ciekawe atrakcje, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach i problemach.

Podlasie

Zwane także Krainą Żubra, Podlasie kryje wiele przepięknych miejsc naprawdę wartych zobaczenia. Białowieża, Góra Grabarka, Muzeum Ikon, Kruszyniany to tylko część atrakcji czekających w tym czasami zapominanym rejonie Polski.

Na pewno warto odwiedzić tu Rezerwat Pokazowy Żubra w Białowieży. Jest to idealna okazja aby na własne oczy zobaczyć te przepiękne i majestatyczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Oprócz żubrów w Puszczy Białowieskiej mieszkają także jelenie, łosie, sarny, dziki oraz kuzyni naszych zwierzaków domowych- rysie i wilki. Jeśli ciekawi Was jak wygląda połączenie dzikiego żubra oraz bydła domowego- w rezerwacie macie okazję zobaczyć na własne oczy żubronia!

Toruń

Miasto piernika, przepięknej zabudowy oraz Mikołaja Kopernika. Jest to jedno z niewielu polskich miast, które nie zostało zniszczone podczas II wojny światowej. Dzięki temu Toruń zachował swoją oryginalną gotycką zabudowę.

Na pewno warto udać się na toruńską starówkę. Oprócz przepięknych zabytków znajdziecie tu wiele ciekawych kawiarni i restauracji. Nie można na pewno ominąć sklepów z piernikami- w końcu cóż to za wycieczka do Torunia bez skosztowania tego przepysznego lokalnego specjału?