Coraz częściej mówi się o dziesięcioetapowym rytuale, jaki zapewnia Koreanką młodzieńczy wygląd. Wiele osób może zniechęcić wydawałoby się bardzo duża ilośc składników. Onieśmielać może także ilość kroków jakie należy wykonać. Jednak widząc pozytywne efekty, wszystkie etapy bardzo szybko wchodzą w nawyk. Sama pielęgnacja nie zajmuje tak dużo czasu. Jest to również świetna wymówka, aby poświęcić te 15 minut wieczorem tylko dla siebie.

Przygotowanie do pielęgnacji

Po pierwsze demakijaż

Bardzo ważny element pielęgnacji, niezależnie czy planujemy stosować kolejnych dziewięć. Nawet jeśli nie nosimy na codzień dużej ilości makijażu, cera będzie niezwykle wdzięczna za oczyszczenie jej ze wszystkich zabrudzeń zebranych podczas całego dnia.

W tym etapie sięgamy po olejek do demakijażu. Na rynku znajdziemy wiele gotowych mieszanek przeznaczonych do demakijaży. Olejki bardzo dobrze usuwają zabrudzenia, makijaż jednocześnie nie naruszając warstwy hydrolipidowej skóry.

Po drugie oczyszczanie

Po olejku czas na oczyszczanie wodą. Tutaj warto sięgnąć po kosmetyk dobrany do potrzeb naszej cery. Delikatne pianki lub mocniejsze żele myjące- wybór należy do nas. Najważniejsze aby kosmetyk był jak najbardziej naturalny oraz zmywalny wodą.

Po trzecie peeling

Peelingi pozwalają na usunięcie martwego naskórka. Dzięki temu poprawiamy krążenie oraz dotlenienie naskórka. Nasza twarz wygląda o wiele zdrowiej i jest rozświetlona. Peeling pozwala na lepsze wchłanianie się kolejnych etapów pielęgnacji.

W przypadku cery wrażliwej, najlepiej stosować ten etap nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Zaś tłustsza cera może potrzebować go nawet codziennie.

Po czwarte tonik

Po umyciu i oczyszczeniu cery czas na przywrócenie jej naturalnego pH. Tutaj na scenę wchodzi tonik. Możemy używać gotowych, specjalistycznych toników lub naturalnych hydrolatów.

Odżywianie cery

Po piąte esencja, po szóste serum

Esencja czyli nic innego jak serum, najczęściej nawilżającego lub odżywczego. Należy wybrać odpowiednie do potrzeb naszej cery. Dzięki regularnemu stosowaniu serum, bardzo szybko zauważycie różnicę.

Szósty punkt to tak naprawdę pogłębienie piątego. 2-3 razy w tygodniu sięgamy dodatkowo po mocniejsze serum lub skoncentrowaną ampułkę.

Po siódme maska

Maski w płachtach nawilżanych odżywczymi substancjami są dostępne w praktyczne każdej drogerii. Jest to wyjątkowo praktyczny sposób na użycie maseczki, po odpowiednim czasie po prostu zdejmujemy ją z twarzy i wklepujemy pozostały płyn.

Po ósme krem pod oczy, po dziewiąte krem nawilżający i po dziesiąte krem z SPF

Ostatnie trzy punkty odnoszą się do bardzo ważnych, kończących etapów pielęgnacji- kremów. Zamykają one pielęgnację, pozwalając skórze za zachowanie wszystkich dobrych składników w poprzednich etapów. Niezwykle ważny jest szczególnie ostatni punkt. Krem z dobrym filtrem SPF to podstawa, jeśli zależy nam na młodo wyglądającej skórze na lata!