Osoby bogate i te, którym udało się wiele osiągnąć w życiu, piszą książki o tym, co pomogło im dojść na szczyt, a czasami nawet opowiadają o tym na żywo. Jeśli kiedykolwiek zastanawiało Cię, dlaczego tak wielcy ludzie dzielą się sposobem na zostanie milionerem, to rozwiązanie tej zagadki może Cię rozczarować. Okazuje się bowiem, że wcale nie mylą w ten sposób konkurencji, tylko naprawdę starają się pomóc innym.

Wielcy ludzie chcą dzielić się swoją wielkością


Wbrew pozorom osoby, które dotarły na szczyt, nie będą kopać dołków pod każdą osobą, która się do nich zbliży. Wyciągną do nich rękę i nie pozwolą upaść, jeśli tylko zostaną o to poproszenie. Dla kogoś niedoświadczonego może się to wydawać nielogiczne. Ale prawda jest taka, że na szczycie jest nieograniczone ilość miejsc, a on sam cały czas przesuwa się w górę. Każda osoba, która do niego dotarła, wie, że tylko ciężka praca pozwoli się na nim utrzymać. Są osoby, które pławią się w luksusie i wydają wszystko na niepotrzebne gadżety, ale większość osób, które do czegoś dążą, nie chcą być jak one.

Wiedzą, że mało osób zastosuje ich wskazówki


Osoby sukcesu wiedzą, że nie ważne, w jak prostych słowach przekażą swoją wiedzę i swoje wskazówki, tylko kilka procent ludzi, do których one dotrą, będzie w stanie wprowadzić je w życie. Większość woli albo tylko wiedzieć, że takowe wskazówki znają, albo uważają, że nie ma sensu próbować, bo na pewno im się nie uda. Jak nietrudno się domyśleć, takie nastawienie nie pomoże nikomu w odnoszeniu sukcesu. Jeśli posłuchasz tego, co mają Ci do powiedzenia wielcy i zaczniesz działać według ich zasad, szybko zauważysz efekty. Musisz tylko w nich uwierzyć, a tego wciąż większość nie robi.

Mają świadomość tego, że nie zrobili niczego odkrywczego


Jeśli przyjrzysz się dokładnie radom od milionerów, szybko zauważysz, że nie jest to nic, na co sam nie mógłbyś wpaść. To właśnie w prostoci kryje się siła ich porad. Większość z nich możesz wprowadzić w swoje życie od razu. Ludzie sukcesu wiedzą, że nie oferują żadnych tajemnych sztuk magicznych. To tylko kilka praktycznych porad, które generalnie czynią życie lepszym. Oszczędzaj, nie wydawaj na głupoty, ciesz się ludźmi, którzy Cię otaczają. Tak niewiele jest w stanie zmienić w twoim życiu wszystko, od nastawienia, przez motywację, aż po realne efekty twoich działań, które podejmujesz świadomie i z przekonaniem i ich skuteczności.