Bardzo chętnie opuszczamy Polskę w poszukiwaniu przepięknych widoków i ciekawych atrakcji turystycznych. Jednak bardzo często wcale nie musimy jeździć bardzo daleko, ani opuszczać kraju aby się zachwycić. Dlatego też rozpoczynamy listę polskich miast, które naprawdę warto odwiedzić!

Kraków

Niegdysiejsza stolica Polski, obecnie królewska nekropolia oraz siedziba wielu znanych uniwersytetów i instytucji. Drugie pod względem ilości miasto Polski, zaraz po Warszawie. Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanym polskim miastem. Wielu zagranicznych turystów zachwyca się historycznym klimatem miasta oraz jego bogatą historią.

Warte zobaczenia są tu oczywiście najbardziej znane zabytki jak Zamek Królewski na Wawelu (skąd zachwyci nas widok na miasto oraz odwiedzimy krypty Króli Polski); Stare Miasto, koniecznie zaplanujcie czas na długi spacer po Kazimierzu oraz dzielnicy żydowskiej. Kraków jest również idealnym miastem dla miłośników zwiedzania kościołów i katedr. 

Więcej ciekawych propozycji znajdziecie w artykule portalu naszkrakow.pl „Najbardziej popularne miejsca w Krakowie”.

Warszawa

Być może obecna stolica Polski nie wydaje się malowniczym wyborem, jednak naprawdę można by się pomylić! Oprócz wielu historycznych miejsc w centrum miasta, warto udać się na spacer po mniej turystycznych dzielnicach jak Żoliborz czy Praga Północ. Nawet głównie mieszkaniowy Targówek ma do zaoferowania kilka ciekawych miejsc. W końcu wchodzące w jego zakres Bródno to miejsce najstarszej osady z obecnych terenów Warszawy.

Będąc w Warszawie na pewno nie można pominąć możliwości odwiedzenia Muzeum Narodowego, Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Szczególnie to ostanie jest bardzo dobrym miejscem na naukę o historii stolicy, ale i całego kraju. Jeśli znudzi się Wam miejski krajobraz warto wybrać się na spacer do ogrodu w Łazienkach lub Wilanowie. Jeśli zaś wciąż pragniecie większej zieleni, Puszcza Kampinowska ma do zaoferowania wiele ciekawych i relaksujących szlaków.

Portal wawa.pl przygotował zestawienie najważniejszych zabytków warszawskich w artykule „Co warto zobaczyć w Warszawie?”.