Dotychczas wszystkie twoje piżamy zużywały się niemalże w błyskawicznym tempie? Niezależnie od tego, ile za nie zapłaciłeś, one i tak nie były w stanie przetrwać z tobą dłużej niż przez maksymalnie kilka miesięcy, góra jeden rok? Prawdopodobnie więc zamiast kierować się ich wykonaniem i wynikającą z niego jakością, wolałeś podejmować decyzję na zakupach na podstawie ich wyglądu, marki albo ceny. Nie tędy droga. Dobre piżamy męskie muszą być dobrze wykonane. To oznacza, że muszą być wykonane z odpowiedniego dla nich materiału. Listę najlepszych tworzyw na piżamy znajdziesz poniżej.

1 – bawełna


Wybór bardzo klasyczny i podstawowy, ale też zawsze właściwy. Jeżeli zdecydujesz się na zakup bawełnianej piżamy, nigdy nie popełnisz gafy. Ten materiał sprawdza się wprost rewelacyjnie w całej branży odzieżowej, dlatego niezmiennie od lat wykonuje się z niego wysokojakościową odzież – zarówno tą przeznaczoną do noszenia na co dzień, jak i tą noszoną wieczorami bądź w nocy. Bawełniane piżamy to stroje funkcjonalne, uniwersalne i wszechstronne. Są w pewnym sensie wydajne, bo dzięki temu że zbyt szybko się nie niszczą, służą swoim użytkownikom wprost latami (naprawdę ciężko jakkolwiek je zniszczyć). Uniwersalny charakter bawełnianych męskich piżam wynika także z ich sprytnego dostosowywania się do skrajnie odmiennych warunków. Takie piżamy są przecież noszone i latem, i wiosną, i jesienią, i zimą. Są wygodne, przyjemne i też świetnie wyglądają. Bawełna to klasyka gatunku,saty na którą zawsze warto się zdecydować.

2 – wiskoza


Materiał niemalże tak samo dobry jak bawełna. Na pierwszy rzut oka może on wręcz przypominać bawełnę i zdarza się, że bywa z nią mylony, ale trzeba to podkreślić, że jego właściwości i własności są jednak ciut inne. Co prawda pod względem wyglądu wiskozie najbliżej do bawełny, ale już pod innymi względami bardziej przypomina ona delikatny subtelny jedwab. Wiskozowe męskie piżamy są też znacznie bardziej przewiewne. Dzięki swojej cienkości zapewniają ciału pełną wentylację i nigdy nie dopuszczają do tego, by mogło się ono przegrzać albo pokryć nadmierną ilością potu – nawet przy upalnych, letnich i gorących dniach. Wiskoza jest istnym wybawieniem dla skóry w sezonie wakacyjnym. Jeżeli jeszcze nigdy wcześniej nie nosiłeś na sobie wykonanej z niej piżamy, na pewno zachwycisz się tym, jak lekka i przyjemna może ona być i dlatego latem bądź późniejszą wiosną wprost nie będziesz chciał jej z siebie ściągać.

3 – satyna


Czas na coś nieco bardziej luksusowego i szykownego. Bawełna i wiskoza to dwa bardzo fajne materiały, jednakże są to materiały dość zwyczajne, żeby nie powiedzieć pospolite, z którymi każdy na co dzień ma do czynienia. A warto jednak zapewnić samemu sobie odpoczynek na jeszcze wyższym poziomie. Pełnię komfortu zagwarantuje ci nie bawełna i nie wiskoza, a raczej satyna. Spośród trzech wymienionych do tej pory materiałów to ona jest jednak najlżejsza i najdelikatniejsza. Ma też bardzo przyjemną i przewiewną strukturę, dzięki czemu chroni ciało przed przegrzaniem i przepoceniem jeszcze lepiej niżeli wiskoza. Satyna jest dla skóry niczym delikatne okrycie. Nigdy też tej skóry nie podrażnia, dlatego może być używana nawet przez osoby mające skórę problematyczną. Piżamy męskie wykonane z satyny to najlepszy wybór na lato i wiosnę. Zimą i jesienią może być ci w nich jednak nieco za chłodno.

Ostateczna decyzja


Tak naprawdę o każdym z powyższych materiałów można by się było jeszcze bardziej rozpisać, ale raczej nie ma sensu tego robić, bo niczego to nie zmienia. Po prostu wybierz to, co uznasz za stosowne właśnie dla siebie. Raz jeszcze wróć do głównych właściwości wszystkich wymienionych materiałów i pomyśl, które z nich zdołałyby sprostać twoim własnym oczekiwaniom. Zawsze możesz też wprowadzić do swojej szafy różnorodne męskie piżamy. O tym, która z nich najbardziej ci odpowiada, najlepiej przekonasz się poprzez samodzielne wypróbowanie różnych opcji w praktyce.