Trendy paznokciowe zmieniają się niezwykle szybko. Po pierwsze, oczywiście w zależności od pory roku i pogody za oknem zmieniają się nasze preferencje kolorystyczne. Po drugie, ogromny wpływ na promowanie nowych trendów i pomysłów mają media społecznościowe. Szczególnie instagram daje nam możliwość obserwowania najróżniejszych, utalentowanych artystek.

Poniżej przedstawiamy trendy, które robią furorę zarówno w internecie jak i w salonach manicure. I nie ma co się oszukiwać, wiosenne klasyki bardzo często pozostają podobne!

Pastele

Nieśmiertelne pastele sprawdzą się idealnie podczas pierwszych ciepłych miesięcy. Dodatkowo delikatne kolory jak pudrowy żółty, jasny róż czy zieleń bardzo dobrze pasują do nastroju Wielkanocy.

Pastele prezentują się bardzo dobrze zarówno jako jednolity kolor na wszystkich paznokciach; jak również w wersji wielokolorowej. Dla niezdecydowanych na jeden kolor świetnym pomysłem będą różnokolorowe zdobienia lub każdy paznokieć w innym kolorze pastelowej tęczy.

Kwiaty

Kolejnym oczywistym, lecz wciąż ciekawym wyborem są rzecz jasna kwiaty. Od stokrotek, aż po tulipany i róże. Mniejsze, większe, na jednym lub kilku paznokciach. Możliwości jest tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Kwiatowe wzory pięknie zgrają się zarówno na cielistej bazie, ale także na wspominanych wcześniej pastelach. Szczególnie białe stokrotki pasować będą do każdego wybranego koloru bazy manicure.

Zieleń

Po miesiącach zimy chyba każdy marzy już za rozkwitem zieleni za oknem. Dla osób kochających kolor zielony mamy świetną wiadomość. Jest to bowiem jeden z najmodniejszych kolorów nie tylko wiosny, ale całego tegorocznego sezonu wiosna-lato.

Warto wykorzystać wiele odcieni zielonego, aby wyczarować niesamowite wzory na paznokciach. Od jasnych odcieni pistacji i zielonej herbaty z mlekiem aż po szmaragdową głębię. Można łączyć wiele odcieni jednego koloru, lub zaszaleć i połączyć wszystkie wyżej wspomniane trendy. W końcu kiedy szaleć z kolorami na paznokciach, jak nie podczas pierwszych ciepłych, wiosennych dni.