Choć lato i sezon wakacyjny już w pełni, nie wszyscy mieli jeszcze okazję uzyskać słoneczną opaleniznę. Długie wylegiwanie się na słońcu nie jest w dodatku dobrym rozwiązaniem- działanie promieni UV powoduje bowiem nie tylko poparzenia słoneczne ale także przyspiesza starzenie się skóry. Może także wpływać na rozwój nowotworów. Jest jednak kilka, bardziej zdrowych alternatyw dla słonecznego i wakacyjnego wyglądu!

Opalenizna w kosmetyku

Niezależnie czy chcecie wyrównać kolor skóry, przygotować się na wakacyjny wygląd czy po prostu lubicie opalony wygląd nie tylko latem- brązery są dobrą alternatywą dla leżenia na słońcu lub solarium. Kosmetyki koloryzujące mogą zapewnić wymarzony wygląd bez ryzyka poparzeń i konieczności długiego czekania na efekty.

Bronzer dzięki zawartości DHA wchodzi w reakcję z białkami rogowymi skóry, co skutkuje zbrązowieniem naskórka. W zależności od wybranego kosmetyku efekty są zazwyczaj widoczne już po kilku godzinach. Na półkach w sklepach można znaleść zarówno samoopalacze w kremach, w piankach oraz o różnej intensywności działania.

Dlatego samoopalacze w kremach i piankach będą idealnym rozwiązaniem szczególnie jeśli zależy Wam na wyrównaniu nierównej opalenizny. Jeśli zdażyło się Wam opalić w kształt koszulki, dłuższych spodenek czy nawet sandałów- można nadrobić zaległą opaleniznę w prosty sposób.

Solarium

Podczas wizyty w solarium proces opalania przebiega podobnie jak w przypadku leżenia na słońcu. Jednak dzięki zastosowaniu specjalistycznych lamp, jest on zdecydowanie skrócony w czasie. Lampy używane w solariach emitują promieniowanie UVA, jednak jest ono wielokrotnie mocniejsze niż to emitowane przez promienie słoneczne.

Dlatego wystarczy kilkuminutowa wizyta w solarium aby cieszyć się opalenizną na jaką przyszłoby normalnie czekać nawet kilka dni. Dodatkowo, lampy w salonach dzięki emitowaniu jedynie promieniowania UVA nie podrażniają skóry. Za to działanie odpowiedzialne jest słoneczne promieniowanie UVB.

Dla jeszcze szybszego efektu „wow” wiele osób decyduje się na połączenie obu tych sposobów. Jednoczesne korzystanie z samoopalaczy oraz solarium to gwarancja niezwykle szybkiej i głębokiej opalenizny. Warto jednak w tym przypadku dokładnie sprawdzić czy stosowany samoopalacz nadaje się do stosowania także w solarium. Specjalne kosmetyki do używania wraz z wizytą z solarium dodatkowo zawierają w sobie składniki odżywcze, które zapewnią zdrowy wygląd skóry i zatrzymają w niej nawilżenie na dłużej.