W końcu wyczekane wakacje, z chęcią wyjeżdżamy w ciepłe miejsca aby spędzać całe dnie na basenie. Zanim jednak oddamy się w zupełności odpoczynkowi i kąpielom słonecznym, warto na spokojnie sprawdzić, czy mamy wszystkie potrzebne rzeczy.

Garderoba basenowa

Wybierając się na basen warto sprawdzić czy nie ma na nim ograniczeń związanych z wymaganym strojem. Większość odkrytych basenów hotelowych nie powinna wprowadzać znacznych zakazów, jednak parki wodne i kryte baseny mogą mieć własne zasady.

W parkach wodnych, szczególnie jeśli planujemy szaleństwa w basenach i na zjeżdzalniach warto pomyśleć o wybraniu kostiumów jednoczęściowych. Wiązane bikini może się prezentować znakomicie do opalania i chlapania w basenie, jednak przy większych prędkościach może być powodem niezłego wstydu. Panowie powinni z tego samego powodu postawić na dopasowane spodenki, zamiast luźniejszego modelu.

Czepki są wymagane w coraz mniejszej ilości basenów, warto jednak w razie co wrzucić go do torby. Nawet jeśli nie planujemy zakładać czepka, warto jest spiąć włosy szczególnie jeśli mamy długie. Nie będą one przeszkadzały nam ani innym, a ciasne upięcie zdecydowanie przyspieszy później samo suszenie włosów.

Niezwykle ważnym elementem garderoby basenowej są oczywiście klapki. Bez nich lepiej nie poruszać się po terenie basenu. Nie narazimy się dzięki temu na ryzyko grzybicy, i przy okazji unikniemy możliwości poślizgnięcia się bosą stopą na mokrej podłodze.

Ważne dodatki

Niezależnie czy wybieramy się na basen kryty czy pod chmurką dobrze jest pamietać o żelu do ciała, szamponie i odżywce. Chlorowana woda być może pozbawiona jest bakterii, lecz na pewno nie wpływa dobrze na skórę. Dobrze jest więc po wyjściu z wody udać się pod prysznic i dokładnie zmyć z siebie pozostałości po chlorze.

Torebka strunowa na mokry kostium z cała pewnością pomoże uniknąć przemoknięcia reszty rzeczy znajdujących się w torbie czy w plecaku.

Dobrym zwyczajem jest zabranie ze sobą butelki z wodą, szczególnie jeśli znajdujemy się na terenie odkrytym. W tym przypadku oprócz wody koniecznie należy zabrać ze sobą dobry krem z filtrem oraz nakrycie głowy.