Za pieniądze nie możemy kupić sobie wszystkiego, w tym zdrowia, szczęścia czy miłości. Nie oznacza to jednak, że nie mogą nam one pomóc w procesie szukania i znajdowania ich. Wiele osób świetnie zdaje sobie z tego sprawę i specjalnie pozuje na bogatych, chociażby na portalach randkowych. I wiele osób, wbrew temu, w co pewnie chcemy wierzyć, faktycznie daje się kupić.

Pieniądze idą w parze z miłością


Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że naprawdę możemy kogoś pokochać ze względu na jego pieniądze. Przeważnie mówi się tylko o tym, że ktoś oszukuje, żeby tylko dostać do nich dostęp albo zupełnie nie pochodzą go zarobki swojego partnera i to na pewno prawdziwa miłość. Tymczasem jedno i drugie może iść w parze. I wcale nie chodzi tu o zakochanie się w pieniądzach, ale właśnie w osobie, która je posiada. Czasami jesteśmy nawet w stanie wmówić sobie, że kogoś kochamy, jeśli dzięki temu będziemy mogli otrzymać dostęp do jego fortuny. A czasami z miłości rodzi się pożądanie skierowane w stronę pieniędzy i tego, co możemy z nimi zrobić.

Kupowanie sobie przywiązania i uczyć


Często kobiety lub mężczyźni, którzy wchodzą do związku, nie mieli nic, szybko uzależniają się od swoich bogatych partnerek i partnerów. Są oni w stanie zaakceptować wszystko, na co tylko ich druga połówka ma ochotę, nie chcą bowiem narażać się na utratę dostępu do pieniędzy. Nie musi nawet chodzić o to, że bogaty partner robi coś niewłaściwego albo wymaga za dużo czy jest szkodliwy. Ale dana osoba może na siłę udawać, że związek świetnie się toczy i ze swojej strony unikać jakichkolwiek konfliktów, żeby tylko nie sprowadzić nad swój związek czarnej chmury i nie dopuścić do sytuacji, która może skoczyć się rozstaniem i utratą idealnego życia.

Uzależnienie do dobrobytu i pieniędzy


Wiele osób, które mają ogromne pieniądze, świetnie zdaje sobie sprawę, że mogą być one gwarancją zdobycia sobie stałego i wiernego partnera, zwłaszcza jeśli on nic nie ma. Dlatego w przypadku takich związków często występuje zachęcanie do wydawania pieniędzy i kupowania naprawdę drogich i często niepotrzebnych gadżetów. Świadomie lub nie, chcemy wtedy niejako uzależnić naszego partnera od nas i pokazać mu, jak świetne będzie miał z nami życie. A potem będziemy mogli być spokojni o przyszłość, bo będziemy mieć pewność, że jest mała szansa na to, że nasz partner zapragnie czegoś innego od życia, niż otaczanie się luksusem.