Telefony to jedne z tych urządzeń, które towarzyszą nam praktycznie przez cały dzień. Za ich pomocą jesteśmy w stanie kontaktować się z bliskimi, surfować po internecie, pracować, uczyć się czy oddawać się rozrywce, jak chociażby fotografii. Niestety korzystanie z serwisów streamingowych, granie w gry czy wideorozmowy mogą okazać się wyczerpujące dla baterii. Czy w takim razie istnieje telefon z dobrą baterią, który będzie gotowy do działania i dotrzyma nam kroku przez cały dzień? Sprawdź, na jaki telefon z wytrzymałą baterią warto zwrócić uwagę.

Telefony z dużą baterią – jaką pojemność wybrać?

Interesuje Cię telefon z wytrzymałą baterią, ale zupełnie nie wiesz, na jakie parametry zwrócić uwagę przy jego wyborze? Zacznijmy więc od podstaw. Pojemność baterii podaje się w miliamperogodzinach (mAh). Miliamperogodzina określa całkowity ładunek elektryczny, jaki może wytworzyć dany akumulator.

Zagłębiając się jeszcze bardziej: jest to natężenie prądu x czas, przez jaki bateria jest w stanie dostarczać prąd o danym natężeniu. Aby zobrazować to jeszcze dokładniej, przykładowo akumulator o pojemności 100 mAh będzie dawał prąd o natężeniu 100 mAh przez godzinę.

Zatem co w takim razie należy rozumieć przez określenie telefon z dobrą baterią?

Dobra i mocna bateria w telefonie to taka, która posiada co najmniej 3000 mAh. Natomiast dostępne są także telefony z dużą baterią, które są w stanie poszczycić się nawet 6000 mAh.

Telefon z dobrą baterią – co wpływa na jej żywotność?

Większa pojemność baterii gwarantuje dłuższy czas pracy urządzenia. Jeśli zależy nam na tym, by wybrać telefon z wytrzymałą baterią, powinniśmy zwrócić uwagę też na inne czynniki. O jakich mowa? Będzie to chociażby to, w jaki sposób oraz w jakich warunkach korzystasz ze swojego urządzenia. Warto zwrócić także uwagę na wyświetlacz: duży i jasny ekran potrzebuje więcej mocy, przez co będzie pobierał więcej prądu. Bardzo duże znaczenie będzie miał także procesor. Powinien być naprawdę wydajny i w inteligentny sposób zarządzać zużyciem energii urządzenia, szczególnie jeśli swój telefon będziemy wykorzystywać do gier. Warto zwrócić również uwagę na aplikacje działające w tle, które tak samo mogą wpływać na szybsze rozładowywanie się baterii.

Galaxy S23 Ultra – telefon z dobrą baterią i aparatem

Interesuje Cię telefon z dobrą baterią i aparatem? W takim razie mamy coś w sam raz dla Ciebie. Poznaj Galaxy S23 Ultra od marki Samsung – wydajny i nowoczesny smartfon, który zaskakuje swoimi parametrami. Posiada inteligentną baterię o mocy 5000 mAh* (typowa), która jest idealnym rozwiązaniem dla fanów gier mobilnych, ale nie tylko. Ta długotrwała bateria oszczędza energię w momencie, gdy używasz jej najczęściej, dzięki czemu możesz grać lub oglądać ulubione seriale bez obaw o rozładowanie urządzenia.

Zwróćmy jeszcze uwagę na aparat w Galaxy S23 Ultra. To idealny aparat dla wymagających i wręcz stworzony do zdjęć nocnych. Dzięki Nightografii możesz mieć pewność, że Twoje zdjęcia będą wyglądać doskonale niezależnie od oświetlenia.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Wartość typowa testowana w warunkach laboratoryjnych innych firm. Wartość typowa to szacunkowa średnia wartość uwzględniająca odchylenia w pojemności baterii wśród próbek baterii testowanych zgodnie z normą IEC 61960. Pojemność znamionowa wynosi 3785mAh dla Galaxy S23, 4565mAh dla Galaxy S23+ i 4855mAh dla Galaxy S23 Ultra. Rzeczywisty czas pracy baterii może się różnić w zależności od środowiska sieciowego, sposobu użytkowania i innych czynników.