Urządzenia do wykonywania depilacji laserowej w domu znacznie się poprawiły, a ceny są zazwyczaj przystępne, oszczędzając nam wiele w dłuższej perspektywie i dając nam swobodę wyboru czasu. Ale stanowią one również zagrożenie, jeśli nie wiesz, jak ich używać. Oto wskazówki i sztuczki dotyczące depilacji laserowej i na co zwracać uwagę.

1. Uważaj na słońce.

Chociaż jedną z zalet lasera diodowego jest możliwość stosowania go na opalonej skórze i przeprowadzania zabiegu latem, należy unikać ekspozycji na słońce na tydzień przed zabiegiem i przez 48 godzin po jego zakończeniu. Jest to duży postęp w stosunku do innych typów lasera, które wymagają miesiąca bez ekspozycji dla jasnej skóry i dwóch dla ciemnej skóry, ale nawet w tym przypadku należy uważać z ekspozycją na słońce, jest krótszy, ale nadal konieczne jest, aby go uniknąć.

2. Przyjrzyj się charakterystyce obszaru, który ma być depilowany.

Za pomocą lasera diodowego można leczyć grubsze włosy i jest on bardziej skuteczny w przypadku włosów jasnych i rudych, ale nadal nie jest skuteczny w przypadku włosów siwych. Należy wziąć pod uwagę właściwości włosów, ponieważ w zależności od rodzaju włosów, leczenie jest bardziej lub mniej skuteczne, a odstępy czasu między jedną sesją a drugą mogą się różnić. Stopniowo, sesje będą rozłożone w czasie, ale musimy obserwować proces wzrostu naszych włosów. Dobre urządzenie laserowe pozwoli Ci dostosować moc do rodzaju i grubości włosów, na których zamierzasz go używać.

3. Przygotuj swoją skórę przed zabiegiem.

Skóra musi być czysta i pozbawiona resztek kremu lub mydła, a obszar, który ma być poddany zabiegowi, musi być ogolony i wydepilowany przy użyciu kremu lub innej podobnej procedury. Nie należy stosować metod, które usuwają włosy u nasady, ponieważ mieszek włosowy musi być obecny, aby laser mógł na niego oddziaływać. Pomiędzy sesjami zaleca się również golenie lub, w przypadku stosowania depilacji, odczekanie, aż włosy odrosną przed kolejną sesją.

4. Jeśli Twoja skóra jest bardzo wrażliwa, użyj kremu znieczulającego.

Laserowe usuwanie włosów nie jest bardzo bolesne, ale jest odczuwalne. Zazwyczaj jest to uczucie, które można dobrze znieść, ale w niektórych miejscach nasila się. Ale są też osoby o wyjątkowo wrażliwej skórze, które odczuwają ból lub doznania trudne do zniesienia. W takich przypadkach najlepiej jest zastosować krem znieczulający, jednak musi on być stosowany zgodnie ze wskazaniami lekarskimi, w przeciwnym razie istnieje ryzyko przekroczenia ilości i może to spowodować szkody. Kobiety powinny unikać dni menstruacji, ponieważ skóra jest bardziej wrażliwa i odczucia na niej są spotęgowane.

5. Ołówkiem zaznaczyć miejsca, które mają być wydepilowane.

Podczas tej samej sesji, dwukrotne użycie lasera na tym samym obszarze może spowodować oparzenia. Aby temu zapobiec, możemy zaznaczać miejsca ołówkiem, dzięki czemu łatwiej będzie nam się pilnować i nie popełniać błędów. Ołówek powinien być biały, ponieważ jeśli użyjemy ciemnego koloru, możemy również ulec poparzeniu, jeśli przez przypadek przyłożymy do niego laser.

6. Uważaj na swoje oczy.

Jeśli zamierzasz używać lasera diodowego, noś okulary ochronne odpowiednie do długości fali lasera, ponieważ długie działanie może spowodować uszkodzenie oczu. Aby tego uniknąć, laser nie powinien być również stosowany na brwiach.

7. Postępuj zgodnie z dokładnymi instrukcjami na urządzeniu.

Wszystkie te wskazówki są ogólne dla depilacji laserowej, ale każde konkretne urządzenie może się nieznacznie różnić w niektórych jego cech, więc wskazane jest, oprócz tych wskazówek, aby przeczytać instrukcje urządzenia dokładnie i zrozumieć je dobrze przed użyciem go.

8. Dobrze nawilżaj skórę po depilacji.

Po depilacji konieczne jest nawilżenie skóry. Możesz użyć dowolnego kremu nawilżającego wysokiej jakości, chociaż najczęściej używany jest aloes, oprócz tego, że jest świetnym środkiem naprawczym i działa kojąco.